ny - kobieta w różowych kwaiatach piwoniach

Styl

Nowości

Różowy grzeczny i drapieżny

Kolor różowy – od kilku lat bardzo modny i stylowy. Znajdziesz go w wielu odcieniach: pudrowy i amarantowy, landrynkowy czy kwarcowy. Może być grzeczny i drapieżny.

Po wielu latach niełaski róż wrócił na wybiegi oraz do katalogów projektantów. Wprowadź różowy do swojej garderoby, ale pamiętaj, że ten kolor od zawsze był dość trudny do noszenia.

Różowy ma wiele obliczy: może być delikatny i romantyczny lub lubieżny i agresywny. Obecnie kojarzy się z kobiecością i uwodzeniem lub też „dobrym zachowaniem”. Jednak w Japonii – to kolor męski. Jako „rozcieńczony” czerwony kojarzy się z bohaterstwem i walką. Czy wiesz, ze Coco Chanel, orędowniczka beżu i szarości, była ogromną przeciwniczką różowego, a teraz ten kolor wchodzi do katalogu domu mody Chanel?

Jak możecie nosić różowy? Różowy grzecny i drapieżny - Kobieta w kapeluszu z różowym szalikiem i torebkąIm mniej go, tym lepiej! Zbyt dużo różowych elementów może tworzyć tandetne i pozbawione stylu zestawienie. Nam najbardziej podoba się jeden element różowy – może to być różowa bomberka, pudrowa spódnica z koła, czy po prostu torebka lub apaszka. Różowy pozwoli Ci stworzyć różnorodne wizerunki.

Drapieżna i uwodzicielska kobieta połączy nasycony róż (np. fuksja lub inaczej shocking pink stworzony w latach 30-tych XXw. przez Elsę Schiaparelli) z czernią.

Jeśli chcesz się nosić klasycznie: zimny róż z dodatkiem stalowych spodni typu rurki lub czarnej spódnicy ołówkowej (którą opisujemy na blogu) jest dla Ciebie. Delikatną stylizację możesz osiągnąć poprzez połączenie sukienki w kolorze pudrowego różu i pastelowej żółtej apaszki – trochę jak z finałowej sceny musicalu „Grease”. Wolność poczuj łącząc różową bomberkę, którą opisujemy na blogu,  z  trawiastą zielenią sukienki – ciekawe, co nie? A grzeczna kobietka ubierze się w landrykowy róż i dorzuci elementy bieli.

Różowy grzeczny i drapieżny - Blondynka w różowej sukience i czarnych rajstopach w parkuCzyli róż – to idealny kolor dla grzecznych i drapieżnych dziewczyn. Można powiedzieć, że jest doskonały dla każdej z nas, bo przecież w zależnosci od nastroju czasami chcemy być delikatne i romantyczne, kiedy indziej pokazać „pazur”.

Pamiętaj o dopasowaniu różowego również do swojego typu urody! Jeśli masz delikatną urodę noś raczej nasycone odcienie różu lub „odsuń” delikatny różowy od twarzy. Inaczej twoja twarz „zniknie”. Brunetki mają większą swobodę :). Mogą nosić i bardzo modny Quartz pink i ostrzejszy shocking pink.

Bądźcie różowo-delikatne lub drapieżne!  Stwórzcie własną kreację z różem.